Romantyzm polski. Jak współcześnie czytać klasyków?

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu chcąc uczcić Rok Romantyzmu Polskiego postanowiła piątą konferencję z cyklu „Licencja na czytanie” poświęcić polskiemu romantyzmowi i temu, jak współcześnie czytać klasyków. Wydarzenie w formie online odbędzie się w środę 6 kwietnia w godz. 16.30 - 18.40.

Głównym celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa, a udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani literaturą. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło grafiki: strona internetowa Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Filolog, doktor Marcin Lutomierski w czasie spotkanie zajmie się „Panem Tadeuszem” Adam Mickiewicza z perspektywy XXI wieku. Filolog, doktor Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz zajmie się w czasie swojego wystąpienia twórczością Cypriana Kamila Norwida, a historyk sztuki i psycholog Maria Marszałek w swoim wystąpieniu przytoczy utwory i wypowiedzi Tadeusza Różewicza, w których przywołuje on wątki związane z biografią i twórczością Adam Mickiewicza.

Formularz rejestracyjny oraz program konferencji dostępne są na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

Cyprian Kamil Norwid. Kartka z Pamiętników. Źródło: Polona